Як обрати оцінювача для проведення оцінки майна в Україні

Кожен, хто хоч раз проводив оцінку майна, замислювався як правильно обрати оцінювача? Так як від цього вибору залежить наскільки грамотно, об'єктивно та професійно буде проведена оцінка Вашого майна або майнових прав. Яка в подальшому буде визначати грошову вартість оцінюваного майна, згідно якої буде розраховуватися розмір податкових платежів або нарахування і сплати інших платежів, які справляються відповідно до законодавства України або договорів, підписаних замовником оцінки та іншою стороною.

Саме тому вибір оцінювача, який буде проводити оцінку Вашого майна, це дуже відповідальна процедура, яка вимагає дуже уважного підходу з Вашої сторони. Адже, якщо Ви здійсните невірний вибір, то це може призвести до значних матеріальних збитків.

Нижче ми перерахували перелік основних критеріїв відбору, на які Вам необхідно звернути свою увагу обираючи оцінювача для оцінки майна.


Анкета оцінювача в пошуковій базі нашого сервісу

Один з головних критеріїв відбору є наявність анкети оцінювача на , так як до бази нашого сервісу вноситься інформація про оцінювача тільки після незалежної та ретельної перевірки оцінювача, щодо його акредитації як суб'єкта оціночної діяльності в ФДМУ, відсутності відкритих судових рішень або кримінальних справ, тощо.

Перелік необхідних документів, для здійснення своєї діяльності

Переглянути документи, які регламентують діяльність оцінювача, та впевнитися в його високому кваліфікаційному рівні Ви матимете змогу в анкеті оцінювача. А також, переглянути оригінали заявлених документів в офісі оцінювача до підписання угоди на оцінювання майна. Серед них повинні бути наступні з переліку документи:

  • установчі документи компанії або суб'єкта підприємницької діяльності;
  • сертифікат суб'єкта оціночної діяльності та свідоцтва оцінювача(ів);
  • виписка свідоцтва ФДМУ з зазначенням переліку видів оціночної діяльності.

ВАЖЛИВО: Всі оригінали документів повинні відповідати копіям документів, розміщених в анкеті оцінювача. Номер та дата видачі виписки свідоцтва ФДМУ повинна відповідати номеру свідоцтва ФДМУ, зазначеному в анкеті оцінювача.

Відгуки клієнтів оцінювача, щодо оцінки їх майна або майнових прав

Ще один з основних критеріїв вибору оцінювача є наявність позитивних відгуків його попередніх клієнтів, які замовили оцінювання свого майна або майнових прав через сервіс . Адже, завдяки цим відгукам Ви зможете попередньо оцінити наскільки об'єктивно та професійно буде проведена оцінка Вашого майна або майнових прав.

Додаткові чинники, на які ми рекомендуємо звернути увагу

Також, є ряд додаткових чинників на які ми рекомендували б Вам звертати увагу при виборі оцінювача для проведення оцінки Вашого майна або майнових прав. А саме:

  • Термін професійної діяльності та досвід безпосередньої роботи оцінювача.
  • Чітке формулювання методики, терміну та особливостей оцінки Вашого майна.
  • Наявність поліса страхування цивільної відповідальності оцінювача.


Ось основні критерії вибору оцінювача для оцінки Вашого авто, квартири або будинку, земельної ділянки, комерційної нерухомості та іншого майна. Обравши компанію або окремо взятого оцінювача, які відповідають зазначеним критеріям відбору, — Ви можете з упевненістю звертатися до обраного Вами оцінювача.

Але не варто забувати, що швидка і дешева оцінка Вашого майна — це можлива запорука низькоякісної оцінки та Ваших фінансових ризиків в подальшому. Необхідно розуміти, що звіт, який буде складений в результаті невірної оцінки, виконаної на швидку і на відповідному оплаті рівні, може не відповідати вимогам закону та стандартам оцінки, і, як наслідок, не може бути використаний для надання зацікавленим в оцінці сторонам або контролюючим державним органам.

Тому, перед підписанням угоди слід ретельно зважити усі складові Вашого вибору і тільки після цього ставити свій підпис під договором на проведення оцінки Вашого майна, попередньо детально розглянувши умови даного договору.

Необхідно оцінити своє майно?

Додати коментар до заявки